Cenk Tosun Rekor Ücrete Everton’a Transfer Oldu.

   Türkiye, Beşiktaşlı Cenk Tosun’un Everton’a transferini konuşuyor. Cenk Tosun’un transferi için Everton’dan Yaklaşık 28 milyon Euro alacak olan Beşiktaş, bu paranın 10 milyon  Euro’sunu peşin, geri kalan 14 milyon Euro’sunu ise 2019 Ağustos’una kadar ödeyecek.

 

İşte Cenk Tosun’un Transfer Süreci

Bu süreç 4 yıl önce Gaziantepspor’dan Beşiktaş’a transfer olmasıyla başladı. Beşiktaş’ta 2014 ve 2017 yılları arasında top koşturan milli oyuncu bu yıllarda 2 süper lig şampiyonluğu yaşadı ve çıktığı 82 maçta 34 gollük katkı yaptı. Beşiktaş’ın avrupa macerasında büyük yük sırtlanan Cenk Tosun Avrupa kulüplerine adından sıkça söz ettirmiştir.

Birçok Avrupa kulübü ile adı anılan Cenk Tosun, Everton’a transfer olarak bir rekor kırdı. Spor Toto Süper Lig tarihinin dışarıya yönelik en pahalı transferi olarak kayıtlara geçti.

 

 

Cenk Everton’u gönlünden istedi mi?

Cenk’in en baştan beri sıcak baktığı takım Everton’du. Çünkü Everton Premier Ligde üst sıralara oynayan köklü bir kulüp hem de büyük kulüpler için önemli bir pazar. Everton İngiltere’de bir futbolcunun kendini gösterebileceği 2-3 kulüpten biri. Geçen yıl Lukaku’yu 85 milyon Euro’ya sattılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir