Sivilce ve Siyah Noktalardan kurtulmak İçin 6 Doğal Karışım

Sivilce ve Siyah Noktalar İçin 6 Doğal Maske

Sivilce ve siyah noktalar istemsiz olarak vücudumuzun her yerinde çıkabilir. Bu görüntü kirliliği yapabilir ve sinir bozucu olabilir. Ayrıca geleceğe dönük iz ve lekeler bırakır. İşte sivilce ve siyah noktalardan kurtulabilmek için uzmanlar tarafından tavsiye edilen 11 doğal karışım;

 

1-Salatalık Maskesi

Salatalık bol miktarda su içeren bir sebze olduğu için cildin nemlenmesine ve su ihtiyacını gidermesini sağlar. Salatalığı dilimleyip sivilce,siyah nokta veya aknenin olduğu bölegenin üzerine direkt olarak yerleştirin. 20-30 dakika bekledikten sonra bol su ile yüzünüzü durulayın.

 

2-Kabartma Tozu Maskesi

Kabartma tozu cilt gözeneklerini arındırma oldukça güçlüdür. Bakteri ve kirleri gözeneklerden temizleyerek yeni cilt oluşumunu da kolaylaştırır. Bir yemek kaşığı kabartma tozu ile bir çay kaşığı su veya sütü karıştırın. Bunu yüzünüze maske olarak uygulayıp 4-5 dakika bekleyin.

 

 

3-Yoğurt Maskesi

Yoğurt cildi nemlendirdiği için sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak adına iyi bir yöntem. Bir su bardağı yoğurt ve bir çay kaşığı rezene tohumunu eşit bir şekilde karıştırın. Maske olarak uygulayıp 25 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

 

4-Limon ve Bal Maskesi

Bilindiği gibi limon sivilcelere karşı bir antibiyotik özelliği taşıyor. 2,5 çay kaşığı limon suyu ve balı eşit bir şekilde karıştırıp maske şeklinde uygulayın. 15 dakika bekleyip yüzünüzü yine ılık suyla durulayın.

 

5-Çilek Maskesi

Çilek cildi nemlendirir ve arındırır. Bu sayede hem sivilcelerden kurtulup hem de kuru gözükmeyen bir cilde sahip olabilirsiniz. 2 adet çileği ezip bal ile karıştırın. Maske olarak uygulayıp 30 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın.

 

6-Yumurta Akı Maskesi

1-2 yumurta akı, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 tatlı kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Maske olarak yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve durulayın.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir